آنتی اکسیدان به هر ماده‌ای گفته می‌شود که بتواند فرآیند اکسیداسیون را مهار کند، مخصوصا موادی که برای جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی ذخیره شده یا حذف عوامل بالقوه‌ی اکسیداسیون در بدن یک موجود زنده استفاده می‌شوند.

آنتی اکسیدان ها شامل مواد غذایی مختلفی هستند که حتما قبلا نام آنها را شنیده‌اید، مثلا کارتنوئیدها (carotenoids) مانند بتاکاروتن (beta-carotene)، لیکوپن (lycopene) و ویتامین C، این مواد نمونه‌ای از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که فرآیند اکسیداسیون یا واکنش سلولی در برابر اکسیژن، پراکسید یا رادیکال‌های آزاد را مهار می‌کنند.

تحقیق بر روی آنتی اکسیدان­های طبیعی در سال­های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طب ­­سنتی چین از پوسته تنه پالونیا برای درمان بیماری­های عفونی مانند سوزاک و باد سرخ استفاده می­کردند. از شکوفه آن نیز به صورت دمنوش استفاده می­کنند. اخیراً نیز دو تا از محققین بر روی خواص آنتی اکسیدانی برگ و گل پالونیا گونه تومنتوزا تحقیق کردند. حضور قابل توجه از فنولیک اسید که یک آنتی اکسیدان طبیعی است و نیز بتاکاروتن در برگ و گل پالونیا نشان از خواص ضد سرطانی این گیاه دارد که می­تواند در صنعت داروسازی مورد توجه قرار گیرد. طبق نتایج این تحقیق، میزان این آنتی اکسیدان­ها در برگ پالونیا بسیار بیشتر از گل آن است. نتایج این تحقیقات در International Journal of Secondary Metabolite منتشر شده است.

منبع:

 Uğuz, Özge, and Yeşim Kara. “Determination of Antioxidant Potential in the Leaf and Flower of Paulownia tomentosa.” International Journal of Secondary Metabolite 6, no. 2 (2019): 106-112.