طرح تنفس جنگل از سال ۹۶ به منظور جلوگیری از نابودی جنگل های هیرکانی و ترمیم آن در یک دوره ۱۰ ساله شروع به کار کرد. لذا نیاز به طرحی جایگزین برای تامین نیازهای چوبی کشور وجود دارد.
یکی از این طرح ها، زراعت چوب با درختان سریع الرشد مانند پالونیا است. نیاز سالانه کشور به چوب ۱۴ میلیون مترمکعب است که تنها نیمی از آن در کشور تولید می شود. طبق برنامه ششم توسعه سالانه ۱۵ هزار هکتار برای توسعه زراعت چوب پیش بینی شده است. در این بین سهم استان های شمالی بیشتر از سایر استان ها است. طوریکه استان گلستان به تنهایی باید هزار هکتار در سال را به زراعت چوب اختصاص دهد. این در حالی است که در ۸ سال گذشته تنها هزار هکتار کشت چوب صورت گرفته است و نیازمند حرکت همگانی برای رفع نیاز کشور است.
برای تشویق کشاورزان علاقه مند به زراعت چوب، تسهیلات بانکی ارزان قیمت با بازپرداخت ۷ ساله (کارمزد ۷ درصد) اعطا می گردد. امید است با همت کشاورزان و مساعدت مسئولین نیاز کشور به واردات چوب رفع گردد و از خروج ارز جلوگیری شود. در کلیپ زیر به این طرح مهم پرداخته شده است.

کاسپین فارم، تولید کننده عمده نهال های مثمر و غیر مثمر، نهال های پالونیا (فورتونی، هیبرید شانتونگ)، احداث مزرعه پالونیا، خرید تضمینی چوب پالونیا و …

ارسال نهال به سراسر کشور

تماس:

۰۹۳۷۱۴۹۱۹۰۹ موسوی

۰۹۱۱۹۵۲۳۵۱۳ حبیبی

۰۹۳۷۳۴۸۱۳۸۸ کلانتری